AWSA Western Region Tournaments

Tournament ListCalendarAssignments SummaryAssignments w/ratingsOmissionsOfficials Ratings
Rows 1-141 of 141
Summary
Tournament Date Name Site Events Director Chief Judge Chief Driver Chief Scorer Chief Safety Registrar App Judge App Judge App Judge App Judge Chief Announcer Tech Control TournAppID
07 Apr 2017 Wakes an Gates Bell Acqua Slalom 2C Greg Badal Jeff Goldman Greg Badal Denise Goldman Eric Yamasaki Bob Bense Greg Badal Eric Yamasaki Denise Goldman       17W139
30 Apr 2017 San Diego April Kickoff Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W075
20 May 2017 Lakeside Head to Head Buoy Bash LAKESIDE SKI VILLAGE Slalom 3C Carl Rygg Kreg Korinek Steve Ware Mike Parsons Jeff Milford Carl Rygg Timothy Gilker Ron Warman Mark Hegewald   Mike and Guido   17W069
20 May 2017 Canyon Lake May Open Canyon Lake 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 3C | Jump 3C Jay Fitzpatrick Joe Perez Scott Larson Kimberle Larson Ashleigh Wallace Tom Nathan Harley Wallace Thomas Nathan         17W125
21 May 2017 San Diego May Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W076
21 May 2017 Lakeside Head to Head Buoy Bash II LAKESIDE SKI VILLAGE Slalom 3C Carl Rygg Ron Warman Steve Ware Mike Parsons Jeff Milford Carl Rygg Timothy Gilker Kreg Korinek Mark Hegewald   Mike and Guido   17W073
29 May 2017 Gettin Low in The Five-One-O 3 Rd Turn n Burn Berkeley Aquatic Park Slalom 3C Matt Brandt Russ Selsor Brad Conger Martha Selsor Randy Hinkle Matt Brandt Terry Selsor Brad Conger         17W126
03 Jun 2017 Hard Days Night The Lake at Redwood Shores Slalom 2C Tony Ambrose John Haw Michael Martens Kimberly Beardsley Jim Bristow Coleen Wollam Thomas Beardsley Tim Vaio Jim Bristow   Frank Hock   17W144
03 Jun 2017 Saturday RTB Broho Lake Slalom 3C Richard Doane Richard Doane Robert Scholl Susan Pickrell Mark Hegewald Lee Johnson William Bonney Randy Walston Travis Feldheger   Randy Walston   17W087
03 Jun 2017 Shortline Lake Summer Open Shortline Lake Slalom 2C Steve Detrick Steve Detrick Jeff Goldman Brandy Nagle Joseph Galante Brandy Nagle Jeff Goldman Brandy Nagle         17W093
03 Jun 2017 Another Day in Paradise Paradise Lakes Slalom 3C | Trick 2C Bill Barrett Kelli Barrett Bill Barrett Gail Heinrich Robert Vieira Bill Barrett Brad Corbin Scott Bowman Mark Montgomery       17W106
04 Jun 2017 Sunday RTB Broho Lake Slalom 3C Richard Doane Randy Walston Robert Scholl Susan Pickrell Mark Hegewald Lee Johnson William Bonney Gary Pahlka Richard Doane   Randy Walston   17W088
04 Jun 2017 Rasta Roundup The Lake at Redwood Shores Slalom 2C Tony Ambrose Thomas Beardsley Michael Martens Kimberly Beardsley Jim Bristow Coleen Wollam John Haw Tim Vaio Jim Bristow   Frank Hock   17W145
09 Jun 2017 Ski West BallOfSpray Handicap Trophy Ski West Village Slalom 3C Charles Gaharan Charles Gaharan Bill Barrett Eric Francois Robert Vieira Celeste Gaharan Kelli Barrett John Horton Kevin Hyatt       17W121
10 Jun 2017 Arizona June Open BUCHLI SKI LAKE Slalom 3C Dave Buchli Ron Warman Dave Buchli Mike Parsons David O'hara Dave Buchli Dave Buchli Ron Warman Kreg Korinek       17W116
10 Jun 2017 Its the water Ski View Estates Slalom 3C Greg Feldheger Richard Doane Gary Pahlka Travis Feldheger Mark Hegewald Travis Feldheger Travis Feldheger Mark Hegewald         17W129
10 Jun 2017 Banana Split 1 Banana Lake Slalom 3C Dean Owens Kelli Barrett John Jacobson Eric Francois Robert Vieira Dean Owens Charles Gaharan John Horton         17W131
10 Jun 2017 Baseline Lake Saturday Slalom Baseline Lake Slalom 3C Brock Laughlin Ken Ward Larry Laughlin Vicki Ward Larry Laughlin Larry Laughlin John Goodman Lucie Goodman         17W074
10 Jun 2017 Utah Opener at Bear Hollow Bear Hollow Lakes Slalom 3C Kent Millecam Bryce Tolman Laurie Liddell Lisa Klein Kent Millecam Kent Millecam Kent Millecam Alan Bowen Andrew Theurer   Scott Ostermiller   17W107
10 Jun 2017 BAHA 3 Event Special Day 1 Bell Acqua 4 Pulls PandC| Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Tim Vaio Michael Martens Tim Vaio Micki Elkins Clifton Nakatani Tim Vaio Stephanie Jones Lee Kevin Lee Owen Letcher   Alec Vaio   17W100
11 Jun 2017 BAHA 3 Event Special Day 2 Bell Acqua 3 Pulls PandC| Slalom 2C | Trick 1C | Jump 1C Tim Vaio Michael Martens Kevin Lee Micki Elkins Clifton Nakatani Tim Vaio Stephanie Jones Lee Owen Letcher Kevin Lee   Alec Vaio   17W101
11 Jun 2017 Banana Split 2 Banana Lake Slalom 3C Dean Owens Kelli Barrett John Jacobson Eric Francois Robert Vieira Dean Owens Charles Gaharan John Horton         17W132
11 Jun 2017 Sun Basin Open Sun Basin Ski Ranch Slalom 3C Ted Moser Tim Farley Frank Creasia James Little Greg Tate ted moser Greg Tate Frank Creasia James Little       17W130
11 Jun 2017 Chase Those Buoys SanTan Lakeside Estates Slalom 3C Tim Corcoran Ron Warman Timothy Gilker Dave Buchli Mike Parsons Lisa Corcoran Kreg Korinek Mike Parsons Dave Buchli   Mike Parsons   17W147
16 Jun 2017 Sundown June T-B Day One Sundown Lake 2 Slalom 2C Rob Muhlitner Robert Muhlitner Thomas Cornelius David O'hara David O'hara Rob Muhlitner Thomas Cornelius Jeff Gaastra David O'hara       17W066
16 Jun 2017 Michael Young Memorial Broadside Harbor Slalom 3C 3L | Trick 2C 2L | Jump 2C 2L Kelly Klein Debra Parsons Sam Lee Kristi Lee Mike Hanley Lisa Klein Sam Lee Kelly Klein Barry Young Don Parsons Yes Please Barry Young 17W090
17 Jun 2017 San Diego 3 Event Mission Bay Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C Ben Harwood Harley Wallace Jay Fitzpatrick Joe Perez Ashleigh Wallace Ben Harwood Connie Bergmark Joe Perez Dee Johnson   Troy Hirsch   17W080
17 Jun 2017 Rainier Lake Open Rainier Lake 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 3C | Jump 3C Janice Bachmeier Scott Vanderflute Brian Holm Lucie Goodman Janice Bachmeier Janice Bachmeier Janice Bachmeier John Goodman Douglas Hill       17W111
17 Jun 2017 Cottonwood Early Bird 3-Event Cottonwood Lake Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Mickey Wilkinson Hank Combs Rod Tietsort Carolyn Borga Tamara Negomir Richard Borga Richard Borga Lisa Freyschlag James Nock   Phil Edwards   17W114
17 Jun 2017 Liquid Zone 3 Rd Slalom C and L Liquid Zone Slalom 3C 3L Janie Fausold Janie Fausold Mark Roske Richelle Muhlitner Jim Kinney Janie Fausold Brian Kinney Jim Kinney Janie Fausold Owen Letcher   Owen Letcher 17W142
17 Jun 2017 Sundown 1 June Day 2 Sundown 1 Slalom 2C Mark Richardson James Brooks Mark Cluff Thomas Nathan Carol Brooks Mark Richardson Robert Muhlitner Jeff Gaastra     Mark Richardson   17W128
18 Jun 2017 June T and B at the Great THE GREAT LAKES Slalom 3C Mark J Cluff Thomas Cornelius Jeff Gaastra Thomas Nathan David O'hara Mark J Cluff Jeff Gaastra Thomas Nathan David O'hara       17W112
23 Jun 2017 Emerald Valley Open Mint Lake 6 Pulls PandC| Slalom 4C | Trick 2C | Jump 2C Tad Scharpf Merle Vasbinder Scott Thompson Louie Vidmar Gavin Quick Louis Vidmar Michael Stajgr Priska Stajgr Tad Scharpf   This could be you   17W113
23 Jun 2017 Bill McNerney Trick 4 Fun Pleasant Oak Slalom 1C | Trick 2C Scott McNerney Ryan Nason Kevin Lee Martha Selsor John Crivello Scott McNerney Kevin Lee John Crivello Russ Selsor   Scott McNerney   17W150
24 Jun 2017 Laku Liftoff Laku Landing Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Konnie Jelden Hank Combs Randy Hocking Deborah Brodzinski Kevin Jelden LTWSA Deborah Brodzinski Lisa Freyschlag James Nock   John Darke   17W148
24 Jun 2017 Tricky Rons Rice Riot Pleasant Oak Slalom 2C | Trick 2C Micki Elkins Ronald Phelps Kevin Lee Micki Elkins Roman Miszkewycz Micki Elkins Bansen Elkins Micki Elkins         17W123
24 Jun 2017 Phils Triple Treat on Lake 2 Ironwood Ranch 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 3C | Jump 3C Gail Heinrich Brad Corbin Bill Barrett Joe Perez Kirk Lee Ironwood Ranch Kelli Barrett William Heinrich Robert Vieira   YES   17W135
24 Jun 2017 Shortline Lake June Record 1 Shortline Lake Slalom 2E 2L 2R Brandy Nagle George Canepa Steve Detrick Denise Goldman Joseph Galante Brian Detrick Will Bush Brian Detrick Denise Goldman Brandy Nagle   Will Bush 17W094
24 Jun 2017 Hilltop Pro Am1 Hilltop Lake Slalom 2L 2R Gordon Skoog John Goodman Gordon Skoog Lucie Goodman Mark Hegewald Lucie Goodman Jerry Goodson Brian Holm Gordon Skoog Larry Laughlin   Greg Tate 17W102
24 Jun 2017 On Gordons Pond Day 1 On Gordons Pond Slalom 3C Tom Phipps Robert Jardon Brett Klinchuch Johanna Phipps Mike Nelsen Johanna Phipps Robin Gilbert Doug Erickson         17W071
24 Jun 2017 SunTen Lakes June Record SUNTEN LAKES Slalom 3C 3L Mike Parsons Chris Rossi Andrew Theurer Mike Parsons Jeff Milford Laurie Liddell Bryce Tolman Mike Parsons Nick Parsons Laurie Liddell I M Talking Dave Buchli 17W091
25 Jun 2017 On Gordons Pond Day 2 On Gordons Pond Slalom 3C Tom Phipps Robert Jardon Brett Klinchuch Johanna Phipps Mike Nelsen Johanna Phipps Robin Gilbert Doug Erickson         17W072
25 Jun 2017 Hilltop Pro Am 2 Hilltop Lake Slalom 2L 2R Gordon Skoog John Goodman Gordon Skoog Lucie Goodman Mark Hegewald Lucie Goodman Jerry Goodson Brian Holm Gordon Skoog Larry Laughlin   Greg Tate 17W103
25 Jun 2017 Shortline Lake June Record 2 Shortline Lake Slalom 2E 2L 2R Brandy Nagle Jeff Goldman Steve Detrick George Canepa Joseph Galante Brian Detrick Will Bush Denise Goldman Brandy Nagle Steve Detrick   Will Bush 17W095
27 Jun 2017 CO Jr Clinic and Tournament Laku Landing Slalom 1C | Trick 1C | Jump 1C Randy Hocking Hank Combs Randy Hocking Carolyn Borga Brian O'keefe Randy Hocking Terry Goodman Hank Combs Randy Hocking       17W151
01 Jul 2017 Pork and Buoys 1 No Wake Lake Slalom 3C Ryan McDermott Frank Creasia Doug Erickson Robert Jardon Mike Nelsen Robert Jardon Tim Farley James Little Robert Jardon       17W133
01 Jul 2017 64th Rocky Mountain Open Cottonwood Lake Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Mickey Wilkinson James Nock Rod Tietsort Dee Nock Tamara Negomir Rich Borga Lisa Freyschlag Hank Combs Trudi Dusin   Phil Edwards   17W127
01 Jul 2017 Firecracker 3 Event Bell Acqua 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C Stephanie Jones Lee Kevin Lee Michael Martens Leann Munro Clifton Nakatani Stephanie Jones Lee Stephanie Jones Lee Ryan Nason         17W120
01 Jul 2017 58th Annual Peace Arch Open Ski Park Lake Slalom 4C | Trick 2C | Jump 2C Scott Vanderflute Scott Vanderflute John Goodman Lucie Goodman Mark Hegewald Lucie Goodman Larry Laughlin Terry Goodman Brian Holm       17W122
02 Jul 2017 Pork and Buoys 2 No Wake Lake Slalom 3C Ryan McDermott Frank Creasia Doug Erickson Robert Jardon Mike Nelsen Robert Jardon Tim Farley James Little Robert Jardon       17W134
04 Jul 2017 Red White and Holla For A Dolla Bell Acqua Slalom 2C Steve Grubbs Randy Grubbs Michael Martens George Canepa Jim Bristow Steve Grubbs Randy Grubbs George Canepa Michael Martens   Ryan Nason   17W117
07 Jul 2017 Leading Edge Open Gilbert Lake/ Broadside Harbor Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C David Bashista Kelly Klein Sam Lee Lisa Klein Zachary Medek Robin Gilbert Barry Young Robin Gilbert Don Parsons       17W140
07 Jul 2017 NW CanAm Record Borderline Lake 7 Pulls PandC| Slalom 3E 3L | Trick 2E 2L | Jump 2E 2L Terry Goodman John Goodman Ron Goodman Lucie Goodman Larry Laughlin Lucie Goodman Terry Goodman Ron Goodman Brian Holm Peter Person   Peter Person 17W099
08 Jul 2017 Cheyenne Ski Fest Cheyenne Lake 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C Chuck Dickey Brad Corbin Thomas Nathan Kimberle Larson David O'hara Mike Hayes Michael Hayes Thomas Nathan Michael Hayes   By Committee   17W105
08 Jul 2017 31st Annual Mint Lake Open Mint Lake Slalom 3C | Trick 1C | Jump 1C Chloe Smith Michael Stajgr Ken Smith Priska Stajgr James Fielding Mary Thompson Tad Scharpf Merle Vasbinder Priska Stajgr   none   17W068
08 Jul 2017 Lakeside Ranch Grand American 1 Lakeside Ranch Slalom 2C Diane Walker John Collins Kevin Bishop Donna Collins Eric Yamasaki Diane Walker Kevin Bishop Diane Walker Eric Yamasaki   Diane Walker   17W083
08 Jul 2017 Lakeside Ranch Grand Am 1 Head to Head Lakeside Ranch Slalom 1X Kevin Bishop   Kevin Bishop   Eric Yamasaki Kevin Bishop             17W085
08 Jul 2017 Liquid Zone Northern Cal State Championships Liquid Zone Slalom 3L | Trick 2L | Jump 1L Janie Fausold Will Bush Mark Roske Judy Stanford Jim Bristow Janie Fausold Janie Fausold Brandy Nagle Richelle Muhlitner Brian Kinney   Owen Letcher 17W143
08 Jul 2017 CO State Championships at Laku Laku Landing Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Angela Walter Hank Combs Randy Hocking Deborah Brodzinski Brian O'keefe LTWSA Lisa Freyschlag James Nock Deborah Brodzinski   John Darke   17W149
09 Jul 2017 SCCWSC Grand American 2 Lakeside Ranch Slalom 2C Kevin Bishop John Collins Kevin Bishop Donna Collins Eric Yamasaki Kevin Bishop Kevin Bishop Diane Walker Eric Yamasaki       17W084
12 Jul 2017 Rotten Roberts Trick Syndrome Liberty Lake Trick 3C Fred Nason Ryan Nason Kevin Lee Micki Elkins Ronald Phelps Fred Nason Bansen Elkins Ronald Phelps         17W109
12 Jul 2017 GOODE Record 1 Goode Ski Lake Slalom 3C 3L 3R Dawn Goode Martin Bartalsky Greg Badal Dawn Goode Colleen Tolman Dawn Goode Alison Poulsen Dawn Goode Tylor Brenchley Bryce Tolman   Dave Goode 17W096
13 Jul 2017 Ski Park Lake Last Chance Qualifier Ski Park Lake Slalom 3C Scott Vanderflute Scott Vanderflute John Goodman Vicki Ward Mark Hegewald Scott Vanderflute Lucie Goodman Ken Ward Kelly Bolender       17W115
14 Jul 2017 WetSet Regional Record Warm-up Wet Set Village 3 Pulls PandC| Slalom 2R | Trick 2R | Jump 2R Frank Harrison Brad Corbin Thomas Nathan Kimberle Larson Jeff Gaastra Jackie Horton Willy Bertotto Michael Hayes Connie Bergmark Christian Devito Barry Horton Dee Johnson 17W086
15 Jul 2017 No-Name BBQ. Band and Buoys Part I No Name Lake Slalom 2C Mike Wegener Michael Stajgr Dennis Phillips Priska Stajgr James Fielding Mike Wegener Gary Pahlka Todd Yokum Ron Warman       17W067
15 Jul 2017 SunTen Head2Head SUNTEN LAKES Slalom 3C Mike Parsons Alan Bowen Mike Parsons Stacy Roberts Colleen Tolman Laurie Liddell Laurie Liddell Mike Parsons Stacy Roberts   I Will Speak   17W092
15 Jul 2017 Bell Acqua Lake 1 Liberty Open Bell Acqua Slalom 2C | Trick 1C | Jump 1C Mike Todd John Crivello Tim Vaio Leann Munro David Humphreys Leann Munro Stephanie Jones Lee Kevin Lee Ryan Nason   Ryan Nason   17W146
15 Jul 2017 Sun Basin Two Sun Basin Ski Ranch Slalom 4C Ted Moser Tim Farley Frank Creasia James Little Greg Tate Ted Moser Larry Laughlin Doug Erickson         17W154
15 Jul 2017 Double Vision Day 1 Vision Lake Slalom 2C Mark Carlson Bryan Reinke Dave Vogt Kathleen Mahoney Christina Vogt Kathy Mahoney Leigh Sheldrake Dave Vogt     Jeff Proteau   17W118
16 Jul 2017 Double Vision Day 2 Vision Lake Slalom 2C Mark Carlson Bryan Reinke Dave Vogt Kathleen Mahoney Christina Vogt Kathy Mahoney Leigh Sheldrake Dave Vogt     Jeff Proteau   17W119
16 Jul 2017 No Name BBQ Band Buoys Part 2 No Name Lake Slalom 3C Tom Houghton James Fielding Brady Herder Mike Wegener Robert Schmidt Tom Houghton Randy Grubbs Michael Stajgr Ron Warman   TBD   17W070
19 Jul 2017 Broho Wednesday 1 Broho Lake Slalom 2C Richard Doane Robert Scholl Kelly Bolender Richard Doane Mark Hegewald Lee Johnson William Bonney Randy Walston Richard Doane       17W089
22 Jul 2017 Kodiak Cannonball Kodiak Ski Lake Slalom 2C Sam Wallack Dan Lafaver Leigh Sheldrake Carolyn Borga Christina Vogt Sam Wallack Bryan Reinke Dave Vogt Leigh Sheldrake   Bryan Reinke   17W153
22 Jul 2017 Wa State Slalom Championship Tate Lake Slalom 4C 4L Brad Potter Greg Tate Merle Vasbinder Richard Doane Greg Tate Brad Potter Merle Vasbinder Kelly Bolender Barry Young Tim Farley   Greg Tate 17W141
22 Jul 2017 The Warmup Warman Lake Slalom 3C Matt McCuddy Ron Warman Matt Mccuddy Priska Stajgr James Fielding Matt McCuddy Michael Stajgr Tim Farley James Fielding       17W136
24 Jul 2017 2017 Western Regionals Wet Set Village Slalom 1L 1R | Trick 1L 1R | Jump 1L 1R Frank Harrison Brad Corbin Thomas Nathan Kimberle Larson Jeff Gaastra Jackie Horton Michael Hayes Barry Young Brad Hartwell Ryan Nason Barry Horton Dee Johnson 17W998
30 Jul 2017 San Diego July Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W077
01 Aug 2017 GOODE Record 2 Goode Ski Lake Slalom 3C 3L 3R Dawn Goode Alison Poulsen Chad Scott Dawn Goode Mark Munson Dawn Goode Martin Bartalsky Dawn Goode Tylor Brenchley Bryce Tolman   Dave Goode 17W097
05 Aug 2017 Still Water Lakes Estates Open Stillwater Estates Lakes Slalom 3C Mike Parsons Chris Rossi Mike Parsons Stacy Roberts Jeff Milford Mike Parsons Stacy Roberts Andrew Theurer Jeff Milford   I Am Talking   17W104
05 Aug 2017 The Warman Event Warman Lake Slalom 3C Matt McCuddy Ron Warman Matt Mccuddy Priska Stajgr James Fielding Matt McCuddy Michael Stajgr Tim Farley James Fielding       17W138
05 Aug 2017 Return to Lakeview 2S LAKEVIEW VILLAGE Slalom 2C John Geels Lisa Freyschlag John Negomir Dee Nock Tamara Negomir Dee Nock James Nock Richard Borga John Geels       17W152
05 Aug 2017 Day Tripper Pleasant Oak Slalom 2C Micki Elkins Ronald Phelps Michael Martens Micki Elkins Roman Miszkewycz Micki Elkins Bansen Elkins Micki Elkins         17W124
06 Aug 2017 Camp Nason Invitational Liberty Lake Slalom 2C Fred Nason Fred Nason Kevin Lee Micki Elkins Ronald Phelps Fred Nason Bansen Elkins Ronald Phelps         17W110
16 Aug 2017 Broho Wednesday 2 Broho Lake Slalom 2C Richard Doane Richard Doane Robert Scholl Susan Pickrell Mark Hegewald Lee Johnson William Bonney Randy Walston Richard Doane       18W016
18 Aug 2017 Sabrina Saturday Shindig Sabrina Lake Slalom 3C Kim Sherman Todd Yokum David O'kain Karen Wohlwend Gavin Quick Karen Wohlwend Henry Stanko Randy Grubbs David O'kain       18W012
18 Aug 2017 GOODE Utah State Championships Calls Fort Lake Slalom 2C Brian Mercer Bryce Tolman Mike Parsons Stacy Roberts Colleen Tolman Colleen Tolman Mike Parsons Stacy Roberts Andrew Theurer   Keith Morgan   18W054
19 Aug 2017 Pleasant Oak Ski Party Pleasant Oak Slalom 2C | Trick 2C Micki Elkins Ronald Phelps Michael Martens Micki Elkins Bansen Elkins Micki Elkins Bansen Elkins Micki Elkins         18W037
19 Aug 2017 Stiff Leg Classic No Wake Lake Slalom 3C Ryan McDermott Doug Erickson Robert Jardon Frank Creasia Mike Nelsen Robert Jardon Tim Farley James Little Robert Jardon       18W049
19 Aug 2017 Sabrina Sunday Second Shot Sabrina Lake Slalom 3C Kim Sherman Louie Vidmar David O'kain Karen Wohlwend Gavin Quick Karen Wohlwend Henry Stanko Randy Grubbs Todd Yokum       18W013
19 Aug 2017 Hilltop Challenge 1 Hilltop Lake Slalom 3C Gordon Skoog Shannon Strickland Gordon Skoog Lucie Goodman Mark Hegewald Lucie Goodman John Goodman Larry Laughlin         18W029
19 Aug 2017 Coyote Lake Round Up 1 Coyote Lake Ranch Slalom 3C Tim Duke Tim Duke Eric Yamasaki Rita Duke Eric Yamasaki Coyote Lake Ranch Jeff Goldman Denise Goldman         18W023
20 Aug 2017 Coyote Lake Round Up 2 Coyote Lake Ranch Slalom 2C Tim Duke Eric Yamasaki Tim Duke Rita Balbi-Duke Tim Duke Coyote Lake Ranch Jeff Goldman Denise Goldman     Rita Duke   18W024
20 Aug 2017 Hilltop Challenge 2 Hilltop Lake Slalom 3C Gordon Skoog Shannon Strickland Gordon Skoog Lucie Goodman Mark Hegewald Lucie Goodman John Goodman Larry Laughlin         18W030
20 Aug 2017 38 Special No Wake Lake Slalom 3C Ryan McDermott Doug Erickson Robert Jardon Frank Creasia Mike Nelsen Robert Jardon Tim Farley James Little Robert Jardon       18W050
22 Aug 2017 GOODE Record 3 Goode Ski Lake Slalom 3C 3L 3R Dawn Goode Tylor Brenchley Chad Scott Dawn Goode Colleen Tolman Dawn Goode Martin Bartalsky Dawn Goode Alison Poulsen Bryce Tolman   Dave Goode 18W027
25 Aug 2017 Victoria BC Open Borderline Lake 12 Pulls PandC| Slalom 2E 2L | Trick 2E 2L | Jump 2E 2L Extra Pulls Available 2S 2T 2J Terry Goodman John Goodman Ron Goodman Lucie Goodman Larry Laughlin Lucie Goodman Terry Goodman Ron Goodman Brian Holm Gerry Whittaker   Peter Person 18W028
25 Aug 2017 Ski Park Lake First Chance Qualifier Ski Park Lake Slalom 3C Mike Charles Scott Vanderflute Greg Tate Richard Doane Mark Hegewald Mike Charles Lucie Goodman Ken Ward Kelly Bolender       18W034
25 Aug 2017 Idaho State Open Broadside Harbor Slalom 3C 3L | Trick 2C 2L | Jump 2C 2L Kelly Klein Sam Lee Deb Stiller Kristi Lee Kelly Klein Lisa Klein Deb Stiller Kelly Klein Barry Young Don Parsons Yes Please Barry Young 18W019
25 Aug 2017 Sundown 1 August Day 1 Sundown 1 Slalom 2C Mark Richardson James Brooks Mark Cluff Thomas Nathan Jeff Gaastra Mark Richardson Thomas Cornelius Thomas Nathan         18W041
25 Aug 2017 California Pro Am Bell Acqua Slalom 4E 4L 4R 2$ Greg Badal Richelle Muhlitner Elaine Bush Judy Stanford Don Stanford Greg Badal Elaine Bush Greg Badal Tim Duke Bob Hardeman Ryan Nason Owen Letcher 18W062
26 Aug 2017 Laku Top Dawg Laku Landing Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Stacy Holbert Hank Combs Randy Hocking Deborah Brodzinski Brian O'keefe LTWSA Lisa Freyschlag James Nock Deborah Brodzinski   John Darke   18W065
26 Aug 2017 Cathy Pritchett Memorial Ski View Estates Slalom 2C Travis Feldheger Ron Warman Gary Pahlka Travis Feldheger Mark Hegewald Travis Feldheger Travis Feldheger Mark Hegewald         18W043
26 Aug 2017 Norm Bates Psycho Slalom Record SUNTEN LAKES Slalom 3C 3L Mike Parsons Chris Rossi Andrew Theurer Mike Parsons Jeff Milford Laurie Liddell Bryce Tolman Mike Parsons Nick Parsons Dave Buchli I M Talking Dave Buchli 18W020
26 Aug 2017 Sundown 2 August Day 2 Sundown Lake 2 Slalom 2C Rob Muhlitner Brad Hartwell Mark Cluff David O'hara David O'hara Rob Muhlitner Thomas Cornelius Jeff Gaastra Robert Muhlitner       18W011
27 Aug 2017 San Diego August Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W078
27 Aug 2017 August T and B at the Great THE GREAT LAKES Slalom 3C Mark J Cluff Dave Buchli Thomas Cornelius Thomas Nathan David O'hara Mark J Cluff Jeff Gaastra Thomas Nathan         18W032
27 Aug 2017 Ski View Slalom Bash Ski View Estates Slalom 3C Travis Feldheger Ron Warman Gary Pahlka Travis Feldheger Mark Hegewald Travis Feldheger Travis Feldheger Mark Hegewald         18W044
01 Sep 2017 NW Water Ski Championships Mint Lake Slalom 4C | Trick 2C | Jump 2C Tad Scharpf Michael Stajgr Merle Vasbinder Tad Scharpf Gavin Quick Tad Scharpf Priska Stajgr Tad Scharpf Merle Vasbinder   This could be you   18W033
01 Sep 2017 Shortline Lake Labor Day Record 1 Shortline Lake Slalom 2E 2L 2R | Trick 2E 2L 2R | Jump 2E 2L 2R Elaine Bush Brandy Nagle Will Bush Judy Stanford Don Stanford Brandy Nagle Will Bush Denise Goldman Elaine Bush Janie Fausold Ryan Nason Norman Wingerd 18W021
02 Sep 2017 Gilbert Lake Slalom Gilbert Lake/ Broadside Harbor Slalom 3C David Bashista Brett Klinchuch Tim Gilbert Robin Gilbert Zachary Medek Robin Gilbert Sam Lee Barry Young Kelly Klein       18W055
03 Sep 2017 Shortline Lake Labor Day Record 2 Shortline Lake Slalom 2E 2L 2R Elaine Bush Brandy Nagle Elaine Bush Denise Goldman Joseph Galante Brandy Nagle Will Bush Denise Goldman Elaine Bush Jeff Goldman Ryan Nason Norman Wingerd 18W025
04 Sep 2017 Redwood Shores Labor Day Classic The Lake at Redwood Shores Slalom 2C Tony Ambrose John Haw Michael Martens Kimberly Beardsley Jim Bristow Coleen Wollam Thomas Beardsley Tim Vaio Jim Bristow   Tony Ambrose   18W056
08 Sep 2017 Last Blast of Heat Tate Lake Slalom 3C 3L | Trick 1C 1L | Jump 2C 2L Brad Potter Scott Vanderflute Merle Vasbinder Tad Scharpf James Fielding Brad Potter Merle Vasbinder John Goodman Sam Lee Tad Scharpf TBA Greg Tate 18W047
09 Sep 2017 County Open Metcalf Pond Slalom 3C Kevin Bishop Jerry Heinrichs Kevin Bishop Donna Collins John Crivello Kevin Bishop Kevin Bishop John Crivello John Collins       18W046
09 Sep 2017 Sabrina In September Sabrina Lake Slalom 3C Larry Christophersen Todd Yokum David O'kain Karen Wohlwend Karen Wohlwend Ken Smith Randy Grubbs David O'kain         18W036
09 Sep 2017 BAHA Sept Open 3 Event Bell Acqua 5 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C Tim Vaio Michael Martens Tim Vaio Micki Elkins Clifton Nakatani Tim Vaio Stephanie Jones Lee Owen Letcher Kevin Lee       18W031
09 Sep 2017 The SilverDune Challenge Turn and Burn Day 1 SilverDune Lakes Slalom 3C | Trick 2C Jeff Gaastra Joe Perez Bill Barrett Brad Corbin Jeff Gaastra Sandy Corbin Kelli Barrett Russ Selsor         18W017
10 Sep 2017 The SilverDune Challenge Turn and Burn Day 2 SilverDune Lakes Slalom 3C | Trick 2C Jeff Gaastra Brad Corbin Bill Barrett Joe Perez Jeff Gaastra Sandy Corbin Kelli Barrett Russ Selsor         18W018
10 Sep 2017 San Diego September Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W079
16 Sep 2017 Canyon Lake Memorial Canyon Lake 6 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 3C | Jump 3C Mike Kerber Brad Corbin Jay Fitzpatrick Joe Perez Thomas Nathan Larry Nordell Thomas Nathan Joe Perez         18W038
23 Sep 2017 Ski West BallOfSpray Cajun Fried Ski West Village 5 Pulls PandC| Slalom 3C | Trick 2C | Jump 2C Charles Gaharan Kelli Barrett Bill Barrett Gail Heinrich Robert Vieira Celeste Gaharan Thomas Nathan William Heinrich Erik Larson       18W048
23 Sep 2017 The Warman Last One Warman Lake Slalom 3C Matt McCuddy Ron Warman Matt Mccuddy Priska Stajgr James Fielding Matt McCuddy Michael Stajgr Tim Farley James Fielding       18W052
23 Sep 2017 Bell Acqua Lake 1 H2H Bell Acqua Slalom 2C Mike Todd Fred Nason Kevin Lee Leann Munro John Crivello Leann Munro John Crivello Stephanie Jones Lee     Don and Alex Topp   18W060
23 Sep 2017 Cheyenne Slalom Fest Cheyenne Lake Slalom 4C Carl Pugh Michael Hayes Mark Cluff Kimberle Larson David O'hara Mike Hayes Brad Corbin Jeff Gaastra Michael Hayes   Mike Hayes   18W063
23 Sep 2017 Shortline Lake So Long Summer Shortline Lake Slalom 2E 2L 2R Steve Detrick Brian Detrick Steve Detrick Denise Goldman Jim Bristow Denise Goldman Steve Detrick Denise Goldman George Canepa Brandy Nagle   Will Bush 18W026
24 Sep 2017 Bell Acqua Lake 1 H2H and More Bell Acqua 3 Pulls PandC| Slalom 2C | Trick 2C | Jump 2C Mike Todd John Crivello Kevin Lee Leann Munro Jim Bristow Leann Munro Stephanie Jones Lee Leann Munro     Don and Alex Topp   18W061
30 Sep 2017 Adobe Ranch Fall Festival RC Adobe Ranch Slalom 2C 2E 2L | Trick 3C 3E 3L Forest Fisher Eric Lee Bill Barrett Ronda Fisher Robert Vieira Ronda Fisher Forest Fisher Amanda Amos Robert Vieira Janie Fausold   Forest Fisher 18W053
30 Sep 2017 Buoy Bowl VI The Lake at Redwood Shores Slalom 2C Tony Ambrose John Haw Michael Martens Kimberly Beardsley Jim Bristow Coleen Wollam Tim Vaio Thomas Beardsley Jim Bristow   Frank Hock   18W058
01 Oct 2017 Baba Buoy V The Lake at Redwood Shores Slalom 2C Tony Ambrose Thomas Beardsley Michael Martens Kimberly Beardsley Jim Bristow Coleen Wollam Tim Vaio John Haw Jim Bristow   Frank Hock   18W059
07 Oct 2017 2017 Turn Hard Classic SanTan Lakeside Estates Slalom 3C Kreg Korinek Kreg Korinek Ron Warman Dave Buchli Eric Yamasaki Kreg Korinek Ron Warman Mike Parsons Mark Hegewald       18W064
07 Oct 2017 Berkeley Delta Fall Open BWSC Delta Site Slalom 3C | Trick 3C Russ Selsor Russ Selsor Randy Hinkle Martha Selsor Randy Hinkle Russ Selsor Terry Selsor Richelle Muhlitner Bob Hardeman   Terry Selsor   18W051
07 Oct 2017 Canyon Lake PB Challenge - Day 1 Canyon Lake Slalom 3C Rick Jacob Jay Fitzpatrick John Jacobson Thomas Nathan David O'hara Tom Nathan David O'hara Thomas Nathan         18W039
08 Oct 2017 Canyon Lake PB Challenge - Day 2 Canyon Lake Slalom 3C Rick Jacob Jay Fitzpatrick John Jacobson Thomas Nathan David O'hara Tom Nathan David O'hara Thomas Nathan         18W040
08 Oct 2017 Travis Celebrates 36 BUCHLI SKI LAKE Slalom 3L Dave Buchli Brad Hartwell Mark Cluff Mike Parsons Mark Hegewald Dave Buchli Mark Hegewald Dave Buchli Steve Ware Alison Poulsen   Dave Buchli 18W035
13 Oct 2017 Imperial Lakes Skiers Choice Record Imperial Lakes 4 Pulls PandC| Slalom 3C 3E 3L 3R | Trick 2C 2E 2L 2R | Jump 2C 2E 2L 2R Jeanna Beauchamp Brad Hartwell Will Bush Thomas Nathan Robin Harwood Connie Bergmark Curtis Williams Janie Fausold Elaine Bush Connie Bergmark Curtis Williams Dee Johnson 18W042
14 Oct 2017 LULUs Big Dog Open 1 LAKESIDE SKI VILLAGE Slalom 3C Kayla Ware Kreg Korinek Steve Ware Mike Parsons Jeff Milford Kayla Ware Mark Hegewald Kreg Korinek Mike Parsons   Guido and Mikey   18W045
15 Oct 2017 LULUs Big Dog Open 2 LAKESIDE SKI VILLAGE Slalom 3C Kayla Ware Dave Buchli Steve Ware Mike Parsons Jeff Milford Kayla Ware Mark Hegewald Kreg Korinek Mike Parsons   Guido and Mikey   18W057
21 Oct 2017 Arizona October Open 1 BUCHLI SKI LAKE Slalom 3C Dave Buchli Ron Warman Dave Buchli Mike Parsons Mark Hegewald Dave Buchli Dave Buchli Mark Hegewald Alison Poulsen       18W014
22 Oct 2017 Arizona October Open 2 BUCHLI SKI LAKE Slalom 3C Dave Buchli Brad Hartwell Dave Buchli Mike Parsons Mark Hegewald Dave Buchli Dave Buchli Mark Hegewald Alison Poulsen       18W015
29 Oct 2017 San Diego October Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W081
12 Nov 2017 San Diego November Class F Mission Bay       Benjamin Harwood   Robin Harwood Brent Hurley             17W082
powered by westside